Aktualności

ZWYCIĘZCY ! I miejsce w turnieju Arka Gdynia Cup 2016 ...

• autor: tatakuby, 2016-01-28 10:51
ZWYCIĘZCY ! I miejsce w turnieju Arka Gdynia Cup 2016 Trójmiasto jest Nasze

Zespół Akademii Piłkarskiej LG zwyciężył w turnieju Arka Gdynia Cup 2016 dla zespołów do lat 12. W finale dwudniowych zmagań w Gdynia Arenie podopieczni trenera Roberta Janika triumfowali z kompletem zwycięstw. W finale pokonali Arkę Gdynia 1:0.

Do XVII edycji turnieju organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Arka przystąpiło 20 zespołów podzielonych na cztery grupy. Wśród nich zaprezentowały się trzy drużyny Arki, jeden Bałtyku Gdynia oraz Lechia Gdańsk i  MY

przez rozgrywki grupowe przechodzimy  jak przysłowiowa burza. Podopieczni trenera Roberta Janika w fazie grupowej ograli kolejno: Górnika Łęczna, Zagłębie Lubin, Bałtyk Gdynia oraz ABC Futbol Dębno kończąc ten etap z imponującym bilansem bramkowym 21:2.

W ćwierćfinale pokonujemy  Jagiellonię Białystok 3:2, a w półfinale remisujemy  1:1 z Baltiką Kaliningrad. Awans do finału podopiecznym trenera Janika dały wygrane rzuty karne.

O końcowy triumf graliśmy  z pierwszym zespołem rocznika 2004 Arki Gdynia. Żółto-niebiescy prowadzeni przez Macieja Dragosza również wygrali swoją grupę pokonując: Baltikę, Cracovię, Chojnika Jelenia Góra i remisując z Wartą Poznań (bilans bramek 14:5). W ćwierćfinale rozgromili Górnika Polkowice 8:0, a w półfinale ograli 1:0 Zagłębie Lubin.

W finale, w którym grano po 13 minut, AP LG   WYGRYWA  z Arką 1:0. Gospodarze turnieju stracili gola na niewiele ponad 2 minuty przed końcem spotkania. Bramkę, która zapewniła biało-zielonym triumf w turnieju zdobył Jakub Wireński. W meczu o 3. miejsce Baltika Kaliningrad pokonała Zagłębie 2:1.